לפני מספר שנים, היו אלה האופניים והקורקינטים החשמליים שעשו מהפכה בישראל, כאשר היום, גם רוכבי האופנועים יכולים להצטרף לחגיגה ולהנות ממגוון רחב של אופני כביש ושטח חשמליים.

 למה דווקא אופנוע חשמלי?

אז מסתבר שהסיבה המרכזית שאנשים שאוהבים או רגילים להתנייד על אופנוע עוברים לאופנוע חשמלי קשורה לביצועים של הכלי המדהים הזה. לאופנועים חשמליים יש תאוצה מדהימה, בלי לעשות רעש וצלצולים. האופנועים הללו מאופיינים במערכת כוח ייחודית המעבירה את תהליך ההאצה מהמנוע ישירות לגלגל האחורי. אין צורך בתחזוקה ובעיקר מדובר בטכנולוגיה סופר מתקדמת אשר הופכת את האופנועים החשמליים ליעילים ומונעת את הצורך במנגנון קירור מכני.

חיסכון אדיר בעלויות

אז נכון, למי שלא באמת מבין ומכיר את תחום הזה של האופנועים החשמליים עד הסוף, זה יכול להיראות כמו סיפור יקר וממש לא משתלם, אבל אם מסתכלים על התמונה הכוללת ולוקחים בחשבון את ההוצאות לטווח הארוך, אין ספק כי מדובר בחיסכון אדיר של כסף. אופנוע חדש לא זקוק לתחזוקה וטיפולים אבל שהזמן עובר הוא צריך והרבה מהם. אז באופנועים חשמליים יש הרבה פחות תחזוקה, החלקים פחות יקרים והחלקים מחזיקים לטווח הארוך. בנוסף, על אופנועי חשמליים יש הטבות מס, עלויות הביטוח מוזלות ולכן הנסיעה עליהם לא רק חסכונית יותר, אלא תורמת לסביבה שלנו ולמאזן האקולוגי.

אז מהם היתרונות של נסיעה על אופנוע חשמלי?

  1. , אין צורך לעצור בתחנות דלק ולתדלק
  2. , ללא אגזוז