לאחרונה החלה כניסה חדה של מכוניות ורכבים חשמליים כאשר באופק נראה שהמדינה ממשיכה לעשות צעדים רבים במטרה לקדם את הנושא עוד יותר ולהמשיך להחדיר לישראל אוטובוסים, רכבים פרטיים ואופנועים חשמליים שיסייעו להקטין את זיהום האוויר ויתרמו כביכול לסביבה שלנו. עד לא מזמן, הסיקורים היו חיוביים בלבד ועודדו את הכניסה והעלייה של מכוניות ורכבים חשמליים לישראל.

השאלה שעולה היא האם היתרון הזה לא מביא איתו גם חיסרון לא קטן שפוגע בבריאות שלנו וכי האם רכבים חשמליים מייצרים קרינה מסוכנת. הטענה מבוססת בעיקר על רכבים היברידיים שהם בעצם שילוב בין מנוע חשמלי למנוע בנזין או דיזל רגיל שבעצם היתרון של הרכבים הללו הוא שהם מקטינים משמעותית את צריכת הדלק ופולטים הרבה פחות חומרים מזהמים. הטענה אומרת כי רכבים אלו פולטים קרינה מסוג אלקטרו מגנטית באזור של תא הנוסעים בצורה משמעותית בהשוואה למה שמותר.

אז הנושא נמצא עדיין בבדיקה ואין עדיין אף מחקר שמוכיח את הטענות של אנשים המייצגים את המשרד להגנת הסביבה כי מדובר בסכנה של ממש. בהקשר לרכבים חשמליים בלבד שאינם משלבים מנוע נוסף, הטענות הללו אינן ממשיות ונמצאות בתהליך של בדיקה. בכל מקרה, התקנים הישראליים לגבי רמות הקרינה המותרות ברכבים הללו צפויים להשתנות ולבוא לטובת הצרכנים שידעו כמובן איזה רכב פולט פחות ואיזה יותר קרינה.