גז לרכב

 

גז לרכב ויתרונותיו

 

במהלך השנים האחרונות, החלה מגמה חיובית ביותר בתחום הרכב. העשורים האחרונים הביאו עמם מודעות רבה לנזקים הנגרמים כתוצאה מן השימוש בבנזין, אשר מזהם את הסביבה והינו יקר ביותר. בכדי לפתור בעיות אלה ולאפשר לנו להשתמש ברכבים שלנו באופן יעיל וזול יותר, הומצאה השיטה של רכב גז. פירוש המונח “גז לרכב” הינו למעשה רכב המונע באמצעות גז טבעי המכונה גפ”מ, כאשר ניתן להפוך כל רכב לרכב גז. התהליך נקרא הסבה לגז, והוא תהליך פשוט ומהיר למדי. אחד היתרונות המשמעותיים של גז לרכב הינו העובדה כי הגז מוזיל את ההוצאות על הרכב במידה משמעותית. הגז הטבעי הינו זול בהרבה מן הבנזין, ולכן אם אתם סובלים ממחירי הדלק הגבוהים ונמנעים מן הנסיעה במכוניתכם בגללם, גז לרכב יכול לסייע לכם במידה משמעותית. כמו כן, יתרון נוסף של גז לרכב הינו העובדה כי מדובר בתרומה משמעותית למלחמה בזיהום האוויר. בנזין הינו חומר מזהם במיוחד, כאשר ידוע כי הוא גורם משמעותי לחור באוזון ולהתחממות הגלובאלית. לכן, בכדי לסייע למלחמה נגד הזיהום והידרדרות כדור הארץ, מומלץ לבחור רכב גז וליהנות מיתרונותיו. אך אל לכם לחשוב שכאשר אתם בוחרים רכב גז, אתם מוותרים על היכולת לתדלק את רכבכם באמצעות בנזין. יתרון משמעותי של רכב גז הינו הדואליות, המאפשרת לכם לבחור בכל עת האם לנסוע באמצעות גז לרכב או באמצעות דלק רגיל. לכן, מדובר בתהליך אשר איננו מחייב אתכם לדבר, ולכן ישנם למעשה יתרונות רבים ומשתלמים למעבר למצב של גז לרכב.

חסרונותיו של גז לרכב

 

אחד החסרונות העיקריים של גז לרכב הינו העובדה כי שיטה זו אינה מספיק פופולארית בישראל. כתוצאה מכך, ישנו מספר קטן של תחנות תדלוק בגז הפזורות ברחבי הארץ, מה שמקשה על תדלוק הרכב. לכן, קשה מאוד לנסוע באמצעות רכב גז באופן שוטף מבלי לתדלקו בבנזין. עם זאת, חסרון זה הינו שולי מפאת עקרון הדואליות, אשר אינו מחייב אתכם לוותר על התדלוק הרגיל, ולכן אין מה להפסיד. אנשים רבים טוענים כי חסרון נוסף של גז לרכב הינו העובדה כי בלון הגז תופס מקום רב בתא המטען, אשר משמש לרוב לאחסון. אך כאשר שוקלים את היתרונות מול החסרונות, ניתן לומר כי גז לרכב הינו משתלם ביותר ושווה את ההקרבות המועטות הנדרשות בעבורו.

גז לרכב ברחבי העולם

 

באירופה, גז לרכב הינו פופולארי ביותר. ייתכן והסיבה לכך טמונה במודעות האירופית לאיכות הסביבה, שכן ישנו דגש רב על מניעת זיהום אוויר. בכל מקרה, יתר העולם מתחיל רק עכשיו להתרגל לרעיון של גז לרכב, בתקווה ששיטה זו תתפוס במדינות שונות ברחבי העולם. בישראל, השיטה נמצאת בחיתוליה מבחינת פופולאריות, בין היתר כתוצאה מן התחנות המועטות. אך סביר להניח כי במהלך השנים הקרובות גז לרכב יזכה לפופולאריות רבה, מפאת יתרונותיו המשמעותיים.