מכוניות מימן

בתקופה האחרונה אנו שומעים הרבה אודות מכוניות ורכבים המונעים חשמלית, ולעתים קרובות אנשים חושבים שרכב חשמלי הוא היחידי שמונע באמצעות סוללה חשמלית אך מכוניות מימן הינם גם רכבים המונעים חשמלית אך מסתמכים על שריפת תאי המימן להפקת אנרגיה. למרות הירידה במשמעותו של רכב המימן עדיין ישנן חברות המאמינות בחשיבותו וממשיכות לפתח טכנולוגיה זו ובמיוחד חברת דיימלר- בנץ לייצור רכבי המרצדס בעולם.

רכבי המימן החדשות פותחו בצורה מדהימה ומיוחדת שיהיו יותר מהירים, איכותיים ויעילים מאחר שאם אנו מסתכלים על שעוני רכב המימן שמיוצר לאחרונה רואים ששעון מיכל הדלק הוחלף בשעון שמראה כמות האנרגיה ב ק”ו במקום ל’ מכיוון שאין בו טנק דלק.  במידה וישנה ירידה במידת טעינתה של סוללת הרכב מתחת לממוצע ישירות מופעל מנגנון המנוע להטעין אותה מבלי עזרתו של הנהג , המנגנון מופעל אוטומטית.

מנגנון עבודת מנוע תאי הדלק עובד בצורה מיוחדת כך שהוא מייצר חשמל מהאינטראקציה של המימן עם האוויר , תכונה זו מיוחדת בזה שהסוללה נטענת בזמן נסיעת הרכב ולא צריך לעצור על מנת להפעיל מערכת או מנגנון זה כדי להטעין את הסוללה.  

אפשרי למלא מיכל דלק במימן תוך 3 דקות רק, ובזה רכב יכול לנסוע למרחק של 400 ק”מ מבלי לתדלק ולטעון את המצבר. השיפור הזה עדיין לא הסתיים לפי חברת דיימלר בנץ מאחר שהם עובדים עדיין על פיתוח נוסף של מערכת רכבים אלו ולייעל אותה יותר. מרחק נסיעה זה של רכבי מימן מסתמך על תכולתו וגודלו של תא הדלק בתוך הרכב וכמה הוא מסוגל להכיל, וזה יכול להתפתח עד מרחק נסיעה של 800 ק”מ אך זה יהיה בעתיד. וההבדל בין רכב חשמלי לרכב מימן מסוג זה הוא שרכב מימן לא צריך להטעין את הסוללה שלו אלא תאי המימן הנמצאים במיכל הדלק נשרפים בחיכוכם עם האוויר בהגעה לממוצע מסויים של שריפת אנרגיה ואז נוצר מצב של שריפת תאי המימן לצורך אנרגיה וטעינת הסוללה מבלי שהנהג יטרח ויטעין וזה יכול להספיק למרחק של 400 ק”מ ולא כמו במכונית חשמלית רגילה שמגיעה עד 150 ק”מ עד לטעינה הבאה.

הטכנולוגיה של רכב המימן ומנוע תאי הדלק הפכו להצלחה מסחררת בשנים האחרונות מהניסויים בהם, וחוקרים מוסיפים שמערכת ומנגנון הנעה מסוג זה עובד ביעילות מירבית. מהנדסי מנגנון זה עובדים על הורדת מחירם של רכבים אלו כדי שתהיה אפשרות גדולה לאנשים רבים לרכוש מכונית מסוג זה , חברת הרכב הגדולה בעולם דיימלר- בנץ תתחיל לשווק רכבים מסוג זה ,המונעות בצורה המדהימה והיעילה, בתחילת שנת ה 2015 . אז להתכונן לרכב החשמלי המיוחד של תאי המימן .