במשקים חקלאיים רבים ברחבי הארץ מתחילים להשתמש יותר ויותר ברכב חשמלי לחקלאות ולהוציא לאט לאט את הטרקטורים המסורתיים שהתרגלנו לראות משך השנים.

בימים בהם ענף החקלאות נמצא במעין מיני משבר, בעוד שהחקלאים מתמודדים עם מגוון רב של בעיות כלכליות החל מירידת מחירים כאשר הם מוכרים את סחורתם במחירים נמוכים ממה שהיו רגילים לקבל מרשתות השיווק כאשר במקביל מחיר התשומות בעלייה מתמדת, בין אם מדובר על כוח אדם ובין אם מדובר על יתר ההוצאות כמו חומרי הדברה, מים ושכר דירה. אחד התחומים בו החלו חקלאים רבים לקצץ את ההוצאות או בתחום הרכבים. כניסתם של הרכבים החשמליים מהווה יתרון משמעותי בעבור החקלאים בעוד שהיתרון המרכזי של אותם רכבים הוא חסכון אדיר בהוצאות.

בראש ובראשונה אנו מוזילים עלויות של דלק. אמנם מחירה של חבית נפט כיום בעולם נמצא במגמת ירידה ובעקבות כך יורדים גם מחירי הדלק אך כאשר נשתמש ברכב חשמלי נוכל למחוק את סעיף הדלק משורת ההוצאות. דבר נוסף שנוכל להוזיל בו עלויות הוא הוצאות המוסך. היות ורכב חשמלי נמצא פחות במוסך לאור העובדה שהוא מתקלקל הרבה פחות מרכב מונע דלק או סולר כך ירדו גם הוצאות האחזקה של הרכב היות ולא נצטרך לבלות עמו במוסך כמו שנצטרך לבלות עם טרקטור רגיל. יחד עם זאת, רכב חקלאי מונע חשמל הוא הרבה יותר שקט מכל טרקטור אחר.

העובדה שהוא הרבה יותר שקט הופכת אותו נעים יותר לעבודה גם עבור החקלאי, וגם עבור הסובבים אותו. הרכב אידיאלי למשקים חקלאיים בו נמצאים בעלי חיים, שכן התרנגולת, הפרות או העיזים לא יפחדו מרעש הרכב היות ולא קיים רעש שכזה. כנראה שבעתיד הלא רחוק נראה את רוב המשקים החקלאיים עוברים לרכבים חשמליים.